Po raz pierwszy największy i jeden z najbardziej znanych festiwali w naszym kraju, odbył się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Dawny „Przystanek Woodstock”, noszący tę nazwę od 1995 roku, musiał zmienić ją ze względów prawnych. Tego roku jeden z najpiękniejszych festiwali na świecie odbywał się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i co roku przyciąga ogromne rzesze fanów granej tam muzyki i niezwykłego klimatu tego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z biegiem lat. Na jego rozwój wpływało nie tylko rosnące zainteresowanie miłośników muzyki, ale co za tym idzie, coraz większa liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z początkowych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość występów zagranicznych artystów oraz ilość osób zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba fanów "woodstocku" waha się między 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, ale pomimo tego, wszyscy mogą tam się czuć bezpiecznie, ze względu na pilnujące porządku służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Pol'and'Rock Festival wiele razy startował w konkursach mających na celu wyłonienie najciekawszych światowych i europejskich festiwali. Jego organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co jest doceniane przez jego uczestników. Osoby, które od lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival cieszą się przede wszystkim niezwykłym, panującym na nim, klimatem i atmosferą przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, które pozwala na bezpieczną i przyjazną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej przeróżne warsztaty i spotkania, festiwalowicze mogą porozmawiać z ciekawymi ludźmi, poddać się medytacji czy zgłębiać wiedzę z wielu tematów.

Jednego można być pewnym – warto przeżyć choć raz cudowne momenty wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje wielka szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w jedynej w swoim rodzaju atmosferze i wrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz